Nezávislý magazín o marketingu v cestovním ruchu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS
zpět

CzechTourism vypsal soutěž na nové logo

CzechTourism vypsal soutěž na nové logo

24. 10. 2011 Autor článku: CzechTourism

Sdílet:

Agentura CzechTourism dnes zveřejnila zadání soutěže na novou destinační značku České republiky. Cílem je najít atraktivní logo, které grafickyn i textově postihne podstatu Česka jako turistické destinace.  Na zpracování návrhů budou mít zájemci přesně měsíc. Výherce, jehož vybere patnáctičlenná porota složená ze zástupců státní správy i marketingových a grafických odborníků, získá jeden milion korun.

Logo bude měnit agentura CzechTourism téměř po deseti letech. Reaguje tak na vývoj mezinárodního trhu a výsledky výzkumů o vnímání České republiky očima cizinců, kteří současnou podobu vnímají ve srovnání s ostatními logy jako velmi konzervativní. Budoucí logo se stane základem jednotného vizuálu propagace Česka jako atraktivní turistické destinace a bude určeno především pro prezentaci v zahraničí.

„Chceme, aby soutěž byla plně transparentní, naším zájmem je, aby se do ní přihlásilo co nejvíce uchazečů a porota mohla vybírat z kvalitních návrhů. V nedávné době změnilo úspěšně své logo například Slovinsko, Maďarsko či Německo a pokud chceme zůstat konkurenceschopní, musíme se vydat stejnou cestou,“ uvedl k projektu generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

Nové logo by mělo jedinečnou a invenční formou vystihnout hlavní hodnoty destinace, tedy magická, okouzlující, pozitivní, dostupná a moderní. Mělo by být plné energie, schopné inovace a rovněž by mělo být jednoduše reprodukovatelné.

Návrhy bude hodnotit patnáctičlenná komise složená ze zástupců agentury CzechTourism, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva zahraniční nebo Českých center.  Odbornou veřejnost v porotě zastoupí například lektor Vysoké školy ekonomické a bývalý ředitel Asociace reklamních agentur Jiří Mikeš, ředitelka Designbloku Jana Zielinski, předseda sdružení  Unie grafiků Zdeněk Sládek nebo šéfredaktor časopisu Marketing & Media Daniel Köppl. Vítěz získá jeden milion korun, oceněni budou také autoři návrhů na druhém a třetím místě.

Výsledky soutěže budou zveřejněny na začátku prosince. Kompletní zadávací dokumentaci k soutěži, stejně jako termíny odevzdávání zpracovaných návrhů, naleznete ZDE.

 

Více informací:

Mgr. Alice Dvořáková

Vedoucí tiskového oddělení

ČCCR - CzechTourism

tel.: 221 580 420

e-mail: dvorakova.alice@czechtourism.cz

 

FOTO:Fotolia

24. 10. 2011 Autor článku: CzechTourism

Tísk článku

Komentáře

Přidat nový příspěvek