Nezávislý magazín o marketingu v cestovním ruchu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS
zpět

Hodnotíme další čtveřici náhodně vybraných destinačních webů

Hodnotíme další čtveřici náhodně vybraných destinačních webů

10. 5. 2012 Autor článku: Kyša Leoš

Sdílet:

Tentokrát jsme se prokousávali stránkami Královéhradeckého regionu, Slovácka, Krkonoš a Střední Moravy.

www.kralovehradeckyregion.cz

Portál cestovního ruchu Královehradeckého kraje má jednoduchou ale milou grafiku. Sympatické je, že hned na homepage najdeme nabídku výprav a výletů pro handicapované. Třeba na zámek Častolovice, kde pořádají prohlídky pro nevidomé a slabozraké, nebo výlet Trasa pro vozíčkáře ze Špindlerova Mlýna k bílému Labi. A tím bychom s pochvalami skončili.

Kralovehradeckyregion.cz trpí podobnou vadou jako jeho kolega z Vysočiny. Je tu sice spousta tipů na výlety, ale jejich popis je mi stejně užitečný jako japonský návod k myčce na nádobí. Tak třeba tip na výlet s názvem Po svazích Tábora mě informuje o průběhu trasy takto:

Průběh trasy: Cidlina – modrá tur. značka, rozcestí – zelená tur. značka, hrad Kozlov, Košov – červená tur. značka, Tábor – modrá tur. značka, Alainova věž – žlutá tur. značka – Kyje, železniční stanice – červená tur. značka, Železnice, náměstí – zelená tur. značka, Železnice, železniční stanice /13,5km/

Krátký popis trasy: Za pěknými výhledy do krajiny vystoupáte na rozhlednu druhého nejvyššího vrcholu Českého ráje. Na závěr výletu navštívíte muzeum v Železnici, kde můžete nahlédnout mimo jiné i do kupeckého krámu z 19. století.

Náročnost: Trasa v první části strmě stoupá, od vrcholu Tábora pak vede prakticky stále z kopce.

Tohle je vážně peklo. Autor popisů evidentně nečekal, že by se po trase někdo vydal nebo snad jeho výplody četl. To by do popisku náročnost u tipu na výlet s názvem Okruh z hradu Kost nenapsal: „Trasa několikrát vystupuje a opět klesá.“ Tomu se opravdu říká užitečná informace. Kdyby tak alespoň „tipy“ obsahovaly nějakou mapku. Kdepak.

 

www.slovacko.cz

Průvodce regionem Slovácko má skvělou úvodní stránku. Po pár minutách jejich prohlížení člověka napadne jediná věta: Takhle se to má dělat.

Na dobře viditelném mistě homepage mám nabídku ubytování s dobrým výběrem lokality i typu ubytování. Mohu si hned nastavit filtr, jestli chci hotely nebo penizony v oblasti a v okamžiku, kdy se dostanu na stránku Vyhledávání ubytování, mohu si ji filtrovat podle jednotlivých oblastí Slovácka. Opět mi chybí cenový filtr, ale cenová hladina se místo toho dá hned zase vybrat podle toho jestli chci ubytování v hotelu, penzionu nebo kempu.

Na homepage je vpravo nahoře užitečný výběr podle typu návštěvníků – mladí, rodiny, senioři, business, domácí. Rubrika Aktviní pobyt mi dá hned na výběr jestli chci cykloturistiku, pěší turistiku, vodní turistiku, dovolenou u vody, horolezectví, létání, rybaření nebo zimní dovolenou.

Jenže po rozkliknutí položky Pěší turistika na mě čeká nemilé překvapení. Popis nabízených tras je totiž ještě více minimalistický než v případě www.kralovehradeckyregion.cz. Tohle je vážně škoda. Velmi dobrý web, skvělá nabídka, zajímavé tipy, dobře udělaná nabídka ubytování, ale tipy na výlety jsou velkým zklamáním.

 

www.krkonose.eu

Oficiální turistické stránky Krkonoš www.krkonose.eu mají jednoduchou grafiku. Hned na homepage mě uvítá vše potřebné. Vpravo je rovnou možnost online si hledat a zarezervovat ubytování. Vypadá velmi zajímavě. Můžete si tu nastavit město, kde ubytování hledáte i cenové rozpětí. Bohužel, ať jsem v pondělí pátého března hledal v různě velkých městech a v různých datech ubytování různého rozpětí, systém mi pokaždé zahlásil, že „Rezervační systém nedisponuje žádnou nabídkou, která odpovídá vašim požadavkům.“ No, tak to je trochu zklamání. Možná by nebylo od věci, aby si tenhle systém správci stránek z Regionálního turistického informačního centra Krkonoše pravidelně kontrolovali.

Tipy na výlety na těchto stránkách se trošku divně nazývají Od jara do podzimu a slibují různé cyklotrasy nebo naučné stezky. Bohužel server v pondělí večer po každém kliknutí na nějakou trasu hlásil chybu spojení se serverem. V rubrice Aktuality jsem se ale nakonec na nějaké tipy na výlet dostal. Byly jednou větou s odkazy na další weby, které ani nebyly „klikací“, ale bylo třeba je myší zkopírovat a dát do prohlížeče.

Tak se ani nedivím, že na Facebooku má Krkonose.eu celé dva fanoušky. Celkový dojem z webu je tristní.

 

www.strednimorava-tourism.cz

Strednimorava-tourism.cz je jeden ze dvou turistických informačních portálů Olomouckého kraje. Tím druhým jsou www.jesenikytourism.cz. Oba weby pochází z jedné autorské dílny, takže se vrhám rovnou na Střední Moravu.

Musím rovnou přiznat, že jsem rád, že jsem si tenhle web nechal na konec. Je tu šikovný plánovač tras pro pěší, cyklisty i automobilisty. Snadný a hlavně funkční vyhledávač ubytování podle typů jednotlivých ubytovacích zařízení, obdobně zajímavý vyhledávač barů, kaváren či restaruací, kalendář akcí a šikovná předpověď počasí.

A co je nejlepší. Když si vyberu některou z desítek nabízených tras, dostanu nejen dobrý popis, ale konečně hlavně použitelnou mapku, podle které se mohu řídit!

Další skvělou vychytávkou je přehledné rozdělení památek na církevní, hrady a zámky, vojenské, židovské, technické, muzea atd. Každý si hned, rychle a přehledně najde nabídku toho, co by jej mohlo zajímat.

Www.strednimorava-tourism.cz je skutečně skvěle udělaný web. V mnou náhodně vybrané desítce destinačních turistických webů s přehledem zvítězil jako dokonalý navigátor pro turistu. Ostatní by si jej měli důkladně prostudovat.

 

Weby byly prohlížený během pondělí 5. 3. 2012.

FOTO: Fotolia

10. 5. 2012 Autor článku: Kyša Leoš

Tísk článku

Komentáře

Přidat nový příspěvek