www.podkrkonosi.info a www.vychodni-cechy.info?

"/> Hodnotíme destinační weby. Jak dopadlo Podkrkonoší a Východní Čechy?

Nezávislý magazín o marketingu v cestovním ruchu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS
zpět

Hodnotíme destinační weby. Jak dopadlo Podkrkonoší a Východní Čechy?

Hodnotíme destinační weby. Jak dopadlo Podkrkonoší a Východní Čechy?

7. 3. 2012 Autor článku: Kyša Leoš

Sdílet:

Webové stránky jsou dnes pro většinu turistů vstupní branou při jakékoli cestě po domácích končinách.Jak funkční jsou weby www.podkrkonosi.info a www.vychodni-cechy.info?

www.podkrkonosi.info

Pravěká grafika

Stránka Společenství obcí Podkrkonoší vypadá podobně jako Sokolovsko.cz. Je ze staré školy. Hned na homepage má ale docela zajímavou mapku, zobrazující, které obce sem patří, a všechny položky mě po kliknutí odvedou na důležité informace o vybrané obci a odkaz na její stránky.

Sekce Aktuality vypadá trošku děsivě – je tam pozvánka na Besedu o plánovaném průzkumu plynu,  Sbírka použitého ošacení a něco s názvem Seminář 15. 3. Pak mě ale konečně upoutají kolonky Informace pro turisty a Tipy na výlet. Klikám na Informace pro turisty. Vypadají slušně, jenže pak zjistím, že materiál byl aktualizován pro rok 2010 a informace o ubytování jsou velmi kusé. Například u obce Čermná je napsáno Obecní penzion Čermná. A to je vše. Žádný odkaz na webové stránky, žádný telefon. Naštěstí další informace už mají alespoň telefonní čísla. I tak je to ale dost nepřehledné. Takže zkusím Tipy na výlet. To je přesně to, co přece na své výpravě po destinačních webech hledám. A konečně. Grafika je sice pravěká, ale informace nacházím. A kolik. Většinou i s fotkami, odkazy a telefony.

Web www.podkrkonosi.info je tedy sice výkřikem staré webové školy, ale jako turista jsem docela spokojen, protože základní informace z něj přece jen vydoluji.

www.vychodni-cechy.info

Jedu tam!

Oficiální turistický portál Pardubického kraje sice také dělal webový nadšenec-dadaista, ale naštěstí  se na něm podílel i někdo, kdo myslel na turistu. Opravdu. Hned na homepage proto najdeme možnost Rezervace ubytování online, Kalendář akcí rozdělený podle položek třeba na církevní, hudba, divadlo, historické akce, trhy, výstavy apod.

Zajímavou položkou je i Plánovač výletu. Mohu si tu dokonce vybrat, jestli chci naplánovat výlet pro seniora, mladé a aktivní, vozíčkáře, firemního klienta či pro rodinu s dětmi. Kliknu na rodinu s dětmi a hned první položka mě zaujme. Jmenuje se Dárkový poukaz. Jeho zakoupením za pouhých 250 korun na osobu si mohu objednat večerní pozorování velkými astronomickými dalekohledy  v pardubické hvězdárně, a to jen pro sebe nebo svou skupinu. Další balíčky zážitků jsou také zajímavé. Třeba Výlet lodí do Perníkového srdce Čech, Rybářské víkendové pobyty, Víkend na „Bugy dromu“ či třeba nabízený víkend s vyhlídkovým letem v letadle Zlín Z-142, Zlín Z-43 nebo L-60.

Obsahově zajímavé jsou i jiné odkazy na homepage – Památky-atrakce, Tipy na výlet, Aktivní dovolená či Služby.

Ať má na svědomí tenhle web kdokoli, odvedl zatraceně dobrou práci. I kdybych se sem dostal jenom omylem, výbornou nabídkou mě přinutil se do východních Čech za nějakým zážitkem vypravit.

 

7. 3. 2012 Autor článku: Kyša Leoš

Tísk článku

Komentáře

Přidat nový příspěvek