Nezávislý magazín o marketingu v cestovním ruchu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS
zpět

Hodnotíme destinační weby. Los padl na Rakovnicko a Jižní Čechy

Hodnotíme destinační weby. Los padl na Rakovnicko a Jižní Čechy

14. 3. 2012 Autor článku: Kyša Leoš

Sdílet:

Pokračujeme v hodnocení náhodně vybraných destinačních webů. Jak užitečné jsou pro potenciální návštěvníky internetové stránky www.rakovnicko.info a www.jiznicechy.cz?

www.rakovnicko.info

Za webem Rakovnicko.info stojí Svazek měst a obcí Rakovnicka. Web má velmi přehlednou, jednoduchou grafiku. Obligátní fotka s rodinkou na kolech v letní krajině mě naláká na položku Turistika. Dostanu nabídku položek – Z kultury, Turistika, Pěší turistika, Cykloturistika, Vodáctví na Berounce, Nordic walking, Koňská turistika a Ubytování. Koňská turistika mě zaujala a hned se také dozvídám, že na Rakovnicku byla už v roce 2007 vyznačena soustava jezdeckých tras označovaných jako Středočeská jezdecká stezka, kterou tvoří tři větve. Vypadá to zajímavě, ale kromě obcí, které protínají jednotlivé větve, už se nedozvím nic dalšího. Tedy třeba mapku tras nebo odkazy na nějaké stáje, kde bych si pro podobnou výpravu mohl objednat koně a průvodce, bych docela očekával. Jenže nic. Takže, bohužel, slepá cesta.

Lepší je to naštěstí s Cykloturistikou, kde najdu odkazy na dobré cyklotrasy a cykloprůvodce. Velice slušná je pak i nabídka možností ubytování.

Tipy na výlety jsou velmi dobře zpracované, s popisem trasy, fotkami, popsanou náročností i délkou v kilometrech.

Rakovnicko.info nabízí základní turistické informace a dobře zpracované tipy na výlet. Škoda jen, že zajímavá nabídka jezdeckých tras mě kromě informace, že tu existují nějaké jezdecké stezky, už nedala žádnou jinou informaci. Rozhodně by bylo potřeba na webu ještě zapracovat.

www.jiznicechy.cz

V Českých Budějovicích by podle Járy Cimrmana chtěl žít každý. A chtěl by si tam s pomocí oficiálního turistického portálu Jihočeského kraje Jiznicechy.cz zajet i na výlet?

Určitě. Tenhle web je graficky na velmi dobré úrovni a pro turistu nabízí přehršel velmi lehce dostupných informací a tipů na výlet. Třeba Noční prohlídky hradu Rožmberk – Tajemný příběh Bílé paní, Jednodenní výlet na Orlickou přehradu, výlet do Archeoparku v Netolicích a další zajímavé výlety. Celkem je jich v katalogu produktů 251. Nádhera.

Jediným kamenem úrazu je nabídka ubytování. Na homepage tuto položku nenacházím. Pomocníkem je mi tak alespoň rozcestník pomocí nejhledanějších slov a bublina Tipy na hledání mi také nabízí „ubytování“. Kliknutím na tyto dvě ikonky už na mě vyskočí nabídka 395 produktů. Jde o seznam penzionů a ubytovacích zařízení v celém kraji. A to je problém, protože netuším, kde který penzion je, jak vypadá ani v jaké cenové hladině se nachází, dokud si jej nerozkliknu. Klikat na 395 položek je opravdu zrůdnost.

Po chvíli dojdu k tomu, že ubytování se jinak skrývá i pod ikonkou Služby. To je trošku hloupé řazení. Ano, ubytování je služba, ale pro mě jako turistu je ubytování důležité. Měl bych jeho nabídku mít naservírovanou pod tímhle názvem hned na homepage. Kliknutí na ikonku mi konečně ukáže už podrobnější informace o ubytování a šikovný vyhledavač pomůže ubytování najít. Jenže by to chtělo vylepšit. Třeba v Českých Budějovicích mám díky webu nabídku 51 ubytovacích zařízení. Ale jak se v tom mám zorientovat? Nešlo by udělat vyhledavač i podle ceny ubytování? Kvality? Hodnocení návštěvníků? Tohle bohužel kazí jinak dobrý pocit z webu Jiznicechy.cz.

 

FOTO: Fotolia

14. 3. 2012 Autor článku: Kyša Leoš

Tísk článku

Komentáře

Přidat nový příspěvek