Nezávislý magazín o marketingu v cestovním ruchu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS
zpět

Lidé se učí poznávat víno přímo na vinici

Lidé se učí poznávat víno přímo na vinici

12. 7. 2012 Autor článku: Redakce

Sdílet:

Vinařský Institut České republiky rozjel unikátní projekt Den vinařem, ve kterém vozí zájemce o znalectví vína přímo za samotnými vinaři na vinici. O náplni Vinařského Institutu ČR jsme mluvili se jeho ředitelem Petrem Psotkou.

Jaká je hlavní náplň práce Vinařského Institutu ČR?

Vzdělávání v oblasti vína a vinné kultury, stručně řečeno, jsme „škola vína“. Studijní program SOMMELIER je pětistupňový vzdělávací program určený pro pracovníky v gastronomii a milovníky vína z řad laické veřejnosti. Studijní materiály a osnovy jsou pod garancí Asociace sommelierů ČR a na jejich obsahu se podíleli přední sommelieři a vysokoškolští pedagogové z Mendelovy univerzity. Přímo na kurzech vyučuje naše sommelierská špička. Pro samouky z řad laické veřejnosti vydáváme kurzy na DVD v edici Domácí sommelier, jejichž obsah vychází z našich profesionálních kurzů.

Pro majitele restaurací a hotelů jsme letos spustili třídenní vzdělávací program s názvem „Víno je příležitost“. Edukační rozměr má také náš program Den vinařem, kdy informace získá zájemce přímo při práci ve vinici, při prohlídce vinařství a sklepa.

 

Kolik lidí ročně projde vašimi kurzy?

Všemi úrovněmi a studijními programy každý rok projde kolem jednoho tisíce studentů.

 

Jací lidé se k vám hlásí? Jsou to už milovníci vína, nebo je z nich teprve uděláte?

Jak jsem již řekl, naše studijní programy jsou segmentovány tak, aby zasáhly co nejširší spektrum zájemců. O studijní program SOMMELIER mají zájem lidé, kteří se chtějí ve víně opravdu vzdělávat a mají také možnost dosáhnout až na CERTIFIKÁT sommeliera. I ti, kteří absolvují pouze první stupeň „Základy sommelierství, vína a vinařství České republiky“ získají dobrý základ pod vedením špičkového lektora. Ten, kdo nechce absolvovat kurz
a nechce se učit, tak sáhne po výukovém DVD a v klidu domova se sám základní věci naučí. Takže od úplných laiků po milovníky vína, kteří chtějí mít své znalosti utříděny a své vzdělání podloženo osvědčením.

 

Kromě základních kurzů jste začali vozit své účastníky i za vinaři. Jak takové výpravy
k nim vypadají?

Druhý stupeň Studijního programu SOMMELIER s názvem Réva vinná a víno standardně probíhá ve vinici a vinařství. Ostatní kurzy probíhají ve městech po celé republice. Letos jsme nabídli zájemcům možnost absolvovat i první kurz přímo ve vinařství a zájem je velký. Vybíráme vyhlášená vinařství, v červenci máme kurz ve vinařství Skoupil a bude následovat vinařství Volařík.

Zážitkově edukační program Den vinařem standardně probíhá ve vinařstvích. Zde si účastníci na vlastní kůži vyzkouší, co je to být den vinařem. V první části programu pracují ve vinici, podle ročního období dělají práce, které jim vinař určí, ve druhé části projdou vinařství a seznámí se s procesem výroby vína a poslední fází je sklep, kde se naučí základy degustace v rámci řízené degustace přímo vinařem. Nejžádanější termíny jsou v průběhu vinobraní.

 

Proč vůbec víno a vinařské oblasti tak lákají návštěvníky?

Vinaři sami vytvořili výborné podmínky pro návštěvníky. Vyrostlo mnoho nových ubytovacích kapacit přímo ve vinařstvích a také zážitky kolem, jako jsou sítě cyklotras, gastronomie. Víno je ta nadhodnota, proč jet právě do vinařské oblasti, není to však jediný důvod.

 

Jaký je podle vás v Česku o tuzemské víno zájem? Je konzistentní, nebo stoupá?

Z pohledu objemu produkce našich vinic nejsme schopni vyrobit více vína. Zájem o naše víno roste z pohledu kvality. Zákazníci jej preferují, vyhledávají a snaží se mu více rozumět. Jsou ochotni zaplatit za kvalitu a také za původ. U zahraničních vín nemají tu možnost osobně poznat vinaře, navštívit jej. To také rozhoduje.

 

Chystáte ještě nějaké další akce propojující milovníky vína s vinaři?  

Stali jsme se partnerem ankety TOP vinařství – volba návštěvníků. V této anketě volí návštěvníci své nejoblíbenější vinařství z pohledu turistického cíle.


Ing. Petr Psotka
ředitel Vinařského Institutu
psotka@vinarskyinstitut.cz


 FOTO: Fotolia

 

 

12. 7. 2012 Autor článku: Redakce

Tísk článku

Komentáře

Přidat nový příspěvek