Nezávislý magazín o marketingu v cestovním ruchu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS
Zajímavosti
Seřadit dle:
21. 10. 2013   |   Zajímavosti

Informace o Museu Kampa v chytrých mobilech

Takřka revoluční novinku přináší pražské Museum Kampa. Majitelům chytrých mobilních telefonů a tabletů dává k dispozici aplikaci s obsáhlými informacemi o výstavách, dílech i o celé instituci.

více ...
21. 10. 2013   |   Zajímavosti

Kudy Prahou na kole?

Pražským cyklistům je určen vyhledávač bezpečných a pohodlných tras, který vytvořila občanská iniciativa Auto*Mat. Cyklomapa pomůže najít vhodnou cestu a doporučí třeba i to, kterým místům je lepší se vyhnout kvůli hustému provozu nebo kočičím hlavám.

více ...
29. 10. 2013   |   Zajímavosti

ACK se zaměřuje na církevní turistiku

Asociace cestovních kanceláří ČR zpracovává projekt ke komplexnějšímu využití návštěvy církevních památek jak pro turistiku, tak i v rámci výchovy dětí a mládeže.  Úvodním počinem tohoto projektu byla konference „Turistika a církev – vzájemné propojení a přínosy“, kterou uspořádala Asociace cestovních kanceláří ČR ve spolupráci s Metropolitní kapitulou Praha 9. října 2013 v Arcibiskupském paláci v Praze. Podrobnosti o konferenci naleznete  více ...

29. 10. 2013   |   Zajímavosti

Replika keltské vesnice za Pivovarským rybníkem

Za Pivovarským rybníkem v Nasavrkách mělo do konce května 2014 vyrůst třicet staveb, které budou replikou funkční keltské vesnice z 2. až 1. století před naším letopočtem.

více ...
8. 11. 2013   |   Zajímavosti

Velká cena cestovního ruchu

Do 15. listopadu je možné se přihlásit do Velké ceny cestovního ruchu 2013/2014, kterou vyhlásilo Vydavatelství C.O.T. media a Veletrhy Brno v rámci veletrhů GO a Regiontour. Soutěž je, mimo jiné, určena pro krajské úřady, města a obce, organizace destinačního managementu či sdružení turistických regionů. Smyslem soutěže je zviditelnit výjimečné a vysoce kvalitní počiny v oblasti cestovního ruchu a upozornit na atraktivní novinky či možnosti, které nabízejí. Podrobnosti a přihlášku naleznete zde.

více ...
9. 12. 2013   |   Zajímavosti

PIS začíná vychovávat černé průvodce

Pražská informační služba se pustila do boje s tak zvanými černými průvodci. Ti často zkreslují informace o Praze i jiných místech České republiky. Začala jim proto zdarma nabízet vstup do tzv. VIP průvodcovského klubu. Zájemci absolvují školení o historii a společenském chování a stanou se pak oficiálními průvodci. PIS chce zároveň apelovat na ministerstva a další orgány, aby při návštěvě ČR objednávali pouze oficiální průvodce.

více ...
9. 12. 2013   |   Zajímavosti

Praha chystá reklamní internetovou kampaň

Masivní internetová reklamní kampaň by měla v příštích třech letech lákat turisty do Prahy. Bude stát kolem 50 milionů, a jak bude vypadat, se veřejnost dozví začátkem příštího roku. Centrem by podle Pražského informačního centra, měly být sociální sítě, oblíbené vyhledávače i různé celosvětově známé webové stránky

více ...
9. 12. 2013   |   Zajímavosti

Spokojenost se službami se zvýšila

Spokojenost českých turistů se službami během dovolené se v meziročním srovnání zvýšila. Celých 65 procent respondentů uvedlo, že byli velmi spokojeni a ve srovnání s minulými roky roste i počet turistů, kteří mají v plánu se do navštíveného místa vrátit.

více ...
12. 12. 2013   |   Zajímavosti

V soutěži o NEJ místo Česka zvítězila cyklistická stezka

Které místo v Česku je nejlepší? Na tuto otázku už známe díky soutěži DestinaCZe 2013 odpověď. Veřejnost svými hlasy nejvíce ocenila Rychlebské cyklistické stezky. Soutěž pořádala agentura CzechTourism a zúčastnilo se jí na dvacet tisíc lidí, přesně 19 849 soutěžích. Celkem svým oblíbeným destinacím rozdali 170 150 hlasů.

více ...
16. 1. 2014   |   Zajímavosti

AdCamp se představí na REGIONTOUR v Brně

Pokud budete na letošním veletrhu REGIONTOUR zkoumat turistické možnosti, nezapomeňte se zastavit také na našem stánku. Dozvíte se nejčerstvější aktuality z příprav jubilejního pátého ročníku konference AdCamp.

více ...
Stránka 1 z 4
Výsledky 1 - 10 z 33

|‹
« Předchozí
1