Nezávislý magazín o marketingu v cestovním ruchu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS
Tématické články
Vybrané téma:
Seřadit dle:
2. 9. 2014   |   Zajímavosti

Příjezdy turistů do České republiky stoupají i přes Ukrajinskou krizi

Ve druhém čtvrtletí roku 2014 přijelo do Česka celkem 2,2 milionu zahraničních turistů, což bylo o 3,4 procenta více než ve stejném období předchozího roku, významně rostly příjezdy z okolních států či z Číny a Jižní Koreje. Ruských turistů ubylo meziročně o 14,1 procenta, příjezdy z Ukrajiny klesly o 34,5 procenta. Vyplývá to z dat, která ve čtvrtek zveřejnil Český statistický úřad.

více ...
2. 9. 2014   |   Zajímavosti

Cestování po Česku na vzestupu

Zájem Čechů o poznávání turistických cílů v naší zemi stoupá. Roste počet těch, kteří v Česku tráví dovolenou nebo některý z prodloužených víkendů, i těch, kteří se po tuzemsku vydávají pouze na výlety. 

více ...
2. 9. 2014   |   Zajímavosti

S projektem Česko chutná skvěle si v tuzemských restauracích pochutnáte

Agentura CzechTourism spustila kampaň na podporu české gastronomie. Cílem je motivovat návštěvníky k cestování po Česku a k návštěvě restaurací s certifikátem Czech Specials, kterých je již téměř 400 po celé České republice.

více ...
12. 8. 2014   |   zážitkový turismus

Obchodní centra vytvářejí z nakupování zážitek

V obchodních centrech tráví spotřebitelé nemálo svého času. Které z obchodních center si však k návštěvě vyberou, záleží na mnoho faktorech. Nejlépe je dokáže přesvědčit cena, čisté prostředí, pohodlí pro nakupování, osobní bezpečnost, ale také parkovací kapacity. Kromě toho se je však snaží obchodní centra přilákat i mnohými marketingovými aktivitami.

více ...
7. 8. 2014   |   zážitkový turismus

Nakupujte: zn.: LEVNĚ!

Barevná a rozmanitá tržiště, která dodnes připomíná Grand Bazar v Istanbulu, nahradily v průběhu staletí gigantické obchodní domy velikosti celých bloků domů – příkladem by mohl být londýnský Harrod’s či newyorský Macy’s. Od nich pak byl už jen kousek k moderním shopping centrům a nákupním galeriím. Quo vadis dál, člověče nákupů a zážitků chtíčný?

více ...
17. 7. 2014   |   Zajímavosti

Vydejte se v létě za moravským vínem do otevřených sklepů v Pavlově

Dovolená na jižní Moravě - to jsou procházky mezi vinicemi, cyklovýlety po vinných stezkách nebo posezení ve sklípku. Určitě však nesmí být opomenuto "Léto otevřených sklepů", kdy se návštěvníci postupně podívají do jedenácti pavlovských vinařství a budou mít možnost ochutnávat kromě skvělého vína také místní speciality.

více ...
2. 7. 2014   |   Zajímavosti

Série letošních veteránských setkání Czech Hero Ride se přehoupla do své druhé poloviny

Během víkendu 18. – 20. července proběhne již šestá ze série devíti letošních rally historických automobilů Czech Hero Ride, které se konají na řadě atraktivních míst České republiky a doprovází je bohatý kulturní program určený nejen příznivcům motorismu. Veteran Rally Ústí nad Labem je, stejně jako ostatní veteránská setkání tohoto projektu, zasvěcena určité době, tématu a slavné motoristické značce – automobilovým legendám – Emilu Kolbenovi a Čeňku Daňkovi a značce vozu Praga Piccolo.

více ...
30. 6. 2014   |   vinařská turistika

Osvícené Jihomoravské cesty

Jsou lidé, kteří zasvětili život Pánu, ti, kdož obětovali vše rodině, či propadli beznadějně práci. Jejich šlechetné cíle si zaslouží obdiv. Ale kdyby nebylo vína, se kterým svůj osud „pokrevně“ spojil bezpočet dalších lidí, ztratili bychom to, co lze neobratně popsat jako bezstarostnou radost.

více ...
17. 6. 2014   |   vinařská turistika

Reklamní kampaň na víno musí mít jiskru

Nalákat spotřebitele na víno není z marketingového hlediska právě to nejjednodušší. A přitáhnout je do vinařských oblastí je ještě o něco těžší. Problém tkví totiž v tom, že se víno konzumuje různě – odborně, vášnivě, či jen pro radost.

více ...
13. 6. 2014   |   vinařská turistika

Weinviertel - cesta k TOP destinaci vinařské turistiky

Rakouský region Weinviertel, který se nachází severovýchodně od Vídně, je příkladem fungující destinace vinařské turistiky. Při pohledu na moderní vinařství, špičková ubytovací a gastronomická zařízení a také programy pro návštěvníky si jistě řeknete, že je to díky desítkám let práce. Překvapivě tomu tak není. Tým kolem paní Ulrike Hager z Regionales Weinkomitee Weinviertel začal koncepčně budovat značku místa Weinviertel teprve v roce 1999.

více ...
Stránka 3 z 19
Výsledky 21 - 30 z 188

3